دسترسی سریع
×

کارکردها و قابلیت‌های خودرو هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

کارکردها و قابلیت‌های خودرو هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی شیراز


کارکردها و قابلیت‌های خودرو هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز قابلیت‌های خودروی هوشمندسازی شده توسط تیم رباتیک این دانشگاه را تشریح کرد.

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه مقام نخست را کسب کرد.

محمدمهدی جباری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در این‌باره اظهار کرد: تیم رباتیک خودروی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه در بخش ربات‌های نمایشی موفق به کسب مقام نخست در این دوره از مسابقات شد.

وی درباره قابلیت‌های این خودروی هوشمند افزود: هوشمندسازی صورت گرفته به‌منظور تبدیل یک خودرو به خودرویی با امکانات هوشمند است به‌طوری که توانایی درک اشیا را داشته باشد و بتواند خطرات تصادف با انسان، اشیاء و خودروهای در حال تردد را پیش‌بینی کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز تصریح کرد: این خودرو دارای توانایی صحبت کردن به زبان فارسی است و قابلیت خواندن آخرین اخبار مهم کشور به زبان فارسی را دارد و قابلیت تنظیم آینه‌ها با حرکات سر و هشدار خواب‌آلودگی راننده در حین حرکت و پخش موسیقی با استفاده از تشخیص حالت چهره برخی از امکانات این خودرو است.

به گفته وی، این خودرو قابلیت یادگیری علائم رانندگی و توانایی حرکت خودکار بر اساس علائم رانندگی را داراست.

 جباری گفت: از دیگر مزایای این خودرو قابلیت ردیابی و عیب‌یابی خودرو است، به‌طوری که همه اطلاعات کامپیوتری خودرو به طور کامل استخراج‌شده و قابلیت این را دارد تا همه اطلاعات خودرو لحظه‌به‌لحظه ذخیره شود و این قابلیت برای سازمان‌ها برای اطلاع از میزان دقیق سوخت مصرفی خودرو بسیار مهم و کاربردی است.

به گزارش آنا، مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه آذر امسال در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار شد و تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با راهنمایی محمدحسین شکور و سرپرستی محمدرضا بهمنی توانست با اختلاف امتیاز بالا نسبت به تیم‌های دیگر با اقتدار به‌عنوان نخست مسابقات ربات‌های نمایشی این دوره از مسابقات دست پیدا کند.

آدرس کوتاه :