دسترسی سریع
×

پیمایش

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی: استاد معارف پرچمدار تحول در علوم انسانی دانشگاه‌ها باشد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی: استاد معارف پرچمدار تحول در علوم انسانی دانشگاه‌ها باشد


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی: استاد معارف پرچمدار تحول در علوم انسانی دانشگاه‌ها باشد

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی در گردهمایی سراسری استادان معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع تحول در علوم انسانی و نقش آن در غنابخشی به دروس معارف اسلامی، تحول در علوم انسانی را یکی از ضرورت‌های مهم عرصه آموزش عالی کشور دانست.

 

حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در افتتاحیه این نشست ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: این نشست به منزله یادواره آیت‌الله حائری شیرازی شناخته می‌شود و دلیلش این است که در چهلمین روز رحلت آن استاد گرانقدر و شخصیت اخلاقی ممتاز در عصر کنونی قرار داریم، به همین خاطر این نشست با نام آیت‌الله حائری مزین شده است.

وی افزود: شاید در دوره معاصر اگر بخواهیم شخصیت‌های بزرگ اخلاقی و اسوه‌های علم و عمل را نام ببریم نام آیت‌الله حائری شیرازی در ردیف‌های اول این فهرست قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به ویژگی‌های ممتاز شخصیتی آیت‌الله حائری شیرازی عنوان کرد: ایشان حقیقتا یک انسان حکیم به معنای واقعی متخلق به اخلاق اسلامی، یک انسان صاحب نفس، یک نمونه اخلاق و تقوا که سال‌های سال با همه وجود تمام زندگیش را وقف اسلام و انقلاب کرد.

کلانتری با اشاره به برخی از ویژگی‌های آیت‌الله حائری مثل مردم‌داری، اخلاق، عرفان، زهد، تقوا و تواضع وی افزود: اگر بخواهیم از حکمت ایشان سخن بگویبم ده‌ها جلد کتاب می‌شود و حقیقتا در چنین ایامی جای خالی ایشان را با همه وجود احساس می‌کنیم.

کلانتری تحول در علوم انسانی را یکی از موضوعات این نشست اعلام کرد و ادامه داد: تحول در علوم انسانی از مباحث مهمی است حقیقتا از واجبات روزگار ما است و اگر در فرمایشات امام خمینی(ره) تامل شود، ایشان یکی از پرچمداران اصلی تحول در علوم انسانی بودند، هم تحول در دانشگاه و هم حرکت به سمت رسیدن به دانشگاه اسلامی به تمام معنا.

وی ادامه داد: ما به عنوان استادان معارف اسلامی در این موضوع احساس مسئولیت می‌کنیم، سال ۶۰ و ۶۱ که دروس معارف اسلامی در جدول آموزشی دانشگاه‌ها تعبیه شد یکی از اهداف اصلی تحول در علوم انسانی بود یعنی استاد معارف اسلامی پرچمدار تحول در علوم انسانی دانشگاه‌ها باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مسئله تحول در علوم انسانی یکی از ضرورت‌های مهم عرصه آموزش عالی کشور است و همه ما در این زمینه مسئولیت داریم.

کلانتری بیان کرد: دومین موضوع این نشست دستاوردهای انقلاب اسلامی است که در نشست استادان و مدیران گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد در تهران صحبت شد و اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی چه بوده و به پرسش‌های دانشجویان چگونه باید پاسخ دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسکانیور و به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، تحولات منطقه و مسائل داخلی از جمله موضوعاتی است که در این نشست دو روزه به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار