دسترسی سریع
×

پیمایش

عضو هیأت علمی واحد شیراز، رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان شد

عضو هیأت علمی واحد شیراز، رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان شد


عضو هیأت علمی واحد شیراز، رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان شد

 

 

استادیار گروه آموزشی معماری دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور شد.

 

در نخستین جلسه گروه تخصصی معماری شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور که در تهران برگزار شد، دکتر طاهره نصر، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با رأی قاطع صد در صد اعضا به عنوان رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انتخاب شد.

طاهره(سُها) نصر از 1382 تاکنون عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز بوده و به صورت ادواری در دانشگاه های دیگر نیز به تدریس پرداخته است. او دارای سوابق مدیریتی و حرفه ای بوده و عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس است و چندی پیش طی حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی به عنوان عضو اصلی شورای مرکزی هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان منصوب شد.

نصر در سال های متمادی به عنوان پژوهشگر برتر در استان فارس و دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و نیز به عنوان پژوهشگر برتر شهرسازی در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انتخاب شده است.

وی دارای رتبه یک دکتری تخصصی شهرسازی و دانشجوی نخبه دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات تهران، مهندس برگزیده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در سال 1386 و مهندس برگزیده شیراز در سال 1394 است.

نصر عضو هیأت تحریریه و مشاور علمی چندین نشریه تخصصی و عضو هیأت علمی همایش های متعدد و داور پروژه های پژوهشی دانشگاهی و شهرداری بوده و تاکنون مقالات متعددی از وی در نشریات تخصصی و معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

از کتاب هایی که به قلم او تألیف شده است می توان معماری و شهرسازی شیراز در دوره پهلوی (1383)، از هنر و هنر اسلامی (1386)، جُستاری در شهرسازی و معماری زندیه (1387)، تجلّی حکمت در باغ ایرانی (1389) را نام برد.

پیش از این نیز طاهره نصر به عنوان عضو کمیسیون انرژی، مصالح و محیط زیست سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب گردیده بود.

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار