دسترسی سریع
×

پیمایش

سمینار سه‌روزه و دوره کاربردی عملی طراحی شهری برگزار شد

سمینار سه‌روزه و دوره کاربردی عملی طراحی شهری برگزار شد


سمینار سه‌روزه و دوره کاربردی عملی طراحی شهری برگزار شد

سمینار سه‌روزه و دوره کاربردی عملی طراحی شهری از سوی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با همکاری حوزه معاونت پژوهش و فناوری و گروه شهرسازی دانشکده هنر و معماری این واحد دانشگاهی برگزار شد.

 

این دوره آموزشی عملی با حضور استادان گروه شهرسازی دانشکده هنر و معماری؛ دکتر مرجان شهاب زاده مدیرگروه شهرسازی، دکتر وحیده حجتی عضو هیأت علمی و مهندس حامد علی پور به عنوان دبیر اجرایی دوره، انجام شد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شیراز در تشریح برنامه های این دوره اظهار کرد: «در بخش نخست این دوره کاربردی، بازدید میدانی از بافت فرسوده با حضور استادان و دانشجویان و اعضای باشگاه و میزبانی دفتر خدمات نوسازی محله قدیمی ذوالانوار شیراز برای آشنایی مستقیم شرکت کنندگان با مسائل و مشکلات و محدودیت های طراحی در بافت فرسوده این محله از جمله انبار بابک صورت گرفت

دکتر امیر شمس نیا افزود: «در بخش دوم سمینار آشنایی و تعامل با گروه های مختلف مرتبط بافت فرسوده در محل شهرداری منطقه 5 شیراز و با حضور شهردار منطقه 5 و مدیران و کارشناسان این شهرداری، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان فارس و کارشناسان آن شرکت، مدیران و کارشناسان سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری شیراز، مدیران دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت های فرسوده شیراز و استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و اعضای باشگاه پژوهشگران برگزار شد.

 

وی خاطرنشان کرد که عضویت در این مجموعه و برگزاری دوره ها و سمینارهای علمی آموزشی باعث توانمندی سازی دانشجویان و فراهم ساختن زمینه های رشد و کارآفرینی خواهد شد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شیراز در این دوره به معرفی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و حمایت های مالی و معنوی این مجموعه پرداخت.

دکتر شهاب زاده، یکی از مدرسین کارگاه و مدیر گروه شهرسازی واحد شیراز، هدف از برگزاری این دوره را تقویت روحیه همکاری و مشارکت بین محیط علمی دانشگاهی و محیط واقعی مدیریت شهری و آشنایی دانشجویان با فرآیندهای واقعی اجرا در طرح ها و پروژه های شهری بیان کرد.

در بخش سوم دوره کاربردی (کارگاه) تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات و طراحی در بافت فرسوده در روز سوم و در محل دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با جمع بندی مطالب ادامه یافت.

در پایان مقرر شد طرح های نهایی پس از 2 هفته به دفتر گروه شهرسازی دانشکده هنرو معماری دانشگاه آزاد اسلامی برای داوری در قالب مسابقه تحویل شود.

 

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار