دسترسی سریع
×

پیمایش

ساخت دستگاه ضد جلبک توسط محققان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس

ساخت دستگاه ضد جلبک توسط محققان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس


ساخت دستگاه ضد جلبک توسط محققان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس

 

دانشجویان مخترع دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس موفق به ساخت دستگاه ضد جلبک شدند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دستگاه ضد جلبک که توسط دکتر مجتبی صادقی و مهندس احمدرضا رحیمی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز ساخته شده، در نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار ارائه و مورد استقبال قرار گرفت.

از مشکلات شایع در صنعت دریانوردی رشد بی رویه جلبک در بدنه کشتی ها، زیردریایی ها و دیگر وسایل آبی است. روش معمول و کلاسیک برطرف کردن این مشکل، صرف هزینه های هنگفت و استفاده از غواصان برای از بین بردن جلبک های روییده شده در بدنه این ادوات است که البته این روش به صورت دوره ای نیاز به تکرار دارد.

دستگاه ضد جلبک ساخت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، با برطرف کردن این مشکلات و ارسال امواج الکترومغناطیسی، اجازه رشد جلبک را گرفته و نیاز پاکسازی دوره ای برای از بین بردن جلبک را مرتفع خواهد کرد.

این دستگاه در حال حاضر بر روی شناورها و کشتی های استان بوشهر و گمرک بندرعباس آزمایش شده و نتیجه این آزمایش کاملاً موفقیت آمیز بوده است و در آینده نزدیک به مرحله تجاری سازی خواهد رسید.

دیگر مزیت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی، قیمت بسیار پایین آن است، به صورتی که می توان گفت قیمت این دستگاه در داخل کشور نصف قیمت نمونه های خارجی آن است که کمک شایانی به صنعت دریانوردی کشور به شمار می رود.

 
آدرس کوتاه :

آخرین اخبار