دسترسی سریع
×

پیمایش

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس: پژوهش‌ها را به سمت تولید، اشتغال و کارآفرینی سوق دهیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس: پژوهش‌ها را به سمت تولید، اشتغال و کارآفرینی سوق دهیم


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس: پژوهش‌ها را به سمت تولید، اشتغال و کارآفرینی سوق دهیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: پژوهش اولویت و سرلوحه کاری استادان دانشگاه باشد، باید پژوهش‌های دانشگاهی را به سمت تولید، اشتغال و کارآفرینی سوق دهیم.

به گزارش روابط عمومی واحد شیراز، دکتر محمدکاظم کاوه‌پیشقدم در جمع پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اظهار کرد: آموزش و پژوهش دو رکن اصلی‌اند، اکنون مسیر آموزش برای پژوهش، پژوهش برای اشتغال و گسترش فرهنگ کار و کار برای اخلاق در حال طی شدن است. استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه به این مسئله توجه جدی داشته تا دشواری‌ها و مشکلات نتوانند مانعی برای پژوهش باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس عنوان کرد: پژوهش اولویت و سرلوحه کاری استادان دانشگاه باشد و در این راستا مسیر دانشگاه به سمت حمایت است، مسیری را برای پژوهش طی کنید که بیان کردیم، پژوهش‌ها را به سمت تولید، اشتغال و کارآفرینی سوق دهیم و به دانشجویان این مسیر را یاد بدهیم.

وی افزود: پژوهش مراحل مختلفی را در طول قرون و اعصار گذشته طی کرده و زمانی پژوهش صرفاً گردآوری بود و بعد به نوآوری تبدیل شد و امروزه هدف اصلی آن کارآفرینی و تولید است؛ بنابراین پژوهش‌ها جهتی را طی کنند که به سمت اشتغال برود و همان‌طور که می‌دانیم در دانشگاه‌های نسل جدید از این مراتب فراتر رفته و پژوهش‌ها به سمت خوداشتغالی رفته به همین دلیل  هیچ‌وقت نمی‌توانیم از پژوهش غافل شویم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: پژوهش یکی از بزرگ‌ترین کارهایی بوده که در دین و اخلاق عملی به آن سفارش شده و آیات زیادی در قرآن درباره مسئله پژوهش آورده شده است و همه به این موضوع تأکید دارند که باید اهل تحقیق، تأمل و تدبر باشیم.

کاوه‌پیشقدم خاطرنشان کرد: پژوهشگران همیشه در سختی به نتایج خوبی دست یافته‌اند، بزرگانی مانند ابن‌سینا، ابوریحان بیرونی، ادیسون، آلبرت اینشتین و.. در شرایط سخت‌کاری به تحقیق، پژوهش و نوآوری روی آوردند و در تاریخ ماندگار شدند.

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار