دسترسی سریع
×

پیمایش

دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد شیراز با خانواده شهید مدافع حرم

دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد شیراز با خانواده شهید مدافع حرم


دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد شیراز با خانواده شهید مدافع حرم

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با خانواده معظم شهید مدافع حرم عبدالله اسکندری دیدار کردند.

کارکنان، استادان بسیجی و معاونان فرهنگی دانشجویی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز ظهر امروز با خانواده معظم شهید مدافع حرم عبدالله اسکندری دیدار کردند.

یکی از اعضای بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در این دیدار خطاب به خانواده شهید گفت: سختی، غم و مصیبت برای همه یکسان است؛ اما یک چیز شما دارید که دیگران ندارند و آن امید به خدا و حق هست. این امید به‌حق است که ما را با نشاط بار می‌آورد و روحیه لازم را برای ایستادگی و مقاومت به ما می‌دهد.

فرهاد شناوری با بیان آیه ۲ و ۳ سوره عنکبوت اظهار کرد: نعمت توجه به‌حق، رضای به قضای حق، صبر و استقامت در بلا و آزمایش الهی درخور توجه است و آنجاست که روشن می‌شود در آزمایش الهی قرار می‌گیریم و در آزمایش خداست که روشن می‌شود صابران واقعی چه کسانی هستند. آن‌هایی که اهل رجا و امید به‌حق هستند چه کسانی هستند.

در این دیدار، همسر شهید اسکندری با یادآوری اینکه این شهید بزرگوار سال‌ها در انتظار شهادت بود، گفت: سال‌های خدمت شهید اسکندری در بنیاد شهید، موجب تحول و تعالی روحی او و انس و الفت با خانواده‌های شهید استان، موجب افزونی انتظار شهادت در روحیه این شهید بزرگوار شده بود، شهید اسکندری قبل از اعزام به فرزند و دوستانشان گفته بود که اگر در گوشه‌ای از جهان، نیاز به دفاع از اسلام حس شود به آنجا خواهم رفت و به خدا که تا شهادت را در آغوش نگیرم، بازنمی‌گردم.

وی افزود: پیکر شهید اسکندری  پس از شهادت در سال ۹۳ از سوریه به ایران بازنگشت و ما راضی به ساخت سنگ مزار و یادبود برای حاج عبدالله نبودیم؛ اما دوستان و دانشجویان در مراجعاتشان از ما می‌خواهند که یادمانی از همسرم در گلزار شهدا موجود باشد.

فرزند شهید اسکندری نیز با یادآوری خاطره‌ای از آخرین دیدارشان با پدر به علاقه وی نسبت به شرکت در مراسم اعتکاف اشاره‌ کرد و گفت: در یکی از اعتکاف‌ها، وی به دوستانشان گفته بود که ای‌کاش بعد از این اعتکاف بتوانیم مثل یاران امام حسین(ع) در راه خدا شهید شویم.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدار پیشنهاد دادند که در آینده‌ای نزدیک مراسمی به نام شهید بی‌سر، سردار عبدالله اسکندری به پاس قدردانی از مقام شامخ شهدای مدافع حرم برگزار شود.

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار