دسترسی سریع
×

پیمایش

انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی فارس و شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی فارس و شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب


انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی فارس و شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

 

تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) به منظور ایجاد گسترش و همفکری و همکاری‌های آموزشی- پژوهشی منعقد شد.

 

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس انعقاد این تفاهم‌نامه را گامی مثبت در برقراری ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه دانست که نتیجه این همکاری را باعث بوجود آمدن تحولی قابل توجه در شهرستان لامرد خواهد شد.

دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم خواستار تقویت این همکاری و توسعه آن به همکاری در همه حوزه های علمی، آموزشی و پژوهشی شد.

براساس این تفاهم نامه، طرفین تمام تلاش خود را در راستای گسترش توان ملی در حل مشکلات و معضلات علمی- تحقیقاتی موضوع این تفاهم‌نامه و نیل به خوداتکایی ملی مبذول داشته و از هیچ کوششی در راستای تحقق اهداف تفاهم نامه دریغ نخواهند کرد .

در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به تربیت نیروی انسانی متخصص، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و کاربردی، برگزاری سمینارها، دوره های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت، تلاش در راستای برآوردن نیازهای آموزشی و پژوهشی سازمان، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی مورد نیاز شرکت، انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه های تحقیقاتی مصوب، تألیف و ترجمه متون و کتب علمی مورد نیاز شرکت و سایر نیازهای شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب تلاش خواهد کرد.

از طرفی شرکت آلومینیوم جنوب نیز متعهد شد درباره تهیه مستمر عنوان تحقیقاتی مورد نیاز شرکت، کمک در تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه برای بهره‌برداری مشترک و تأمین منابع مالی موارد مورد توافق، پشتیبانی از سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی، انجام بازدیدهای علمی برای دانشجویان و هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی به ویژه در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در راستای نیازهای تحقیقاتی شرکت با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری کند.

در این باره دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد مدیریت عملیاتی شدن تفاهم نامه یاد شده را به عهده خواهد داشت.

دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با دارابودن حدود 42 واحد و مرکز دانشگاهی، بزرگترین منطقه دانشگاهی کشور و شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) بزرگترین شرکت آلومینیوم کشور است.

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار