دسترسی سریع
×

پیمایش

ارتقای کیفیت مهم‌ترین معیار دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی است

ارتقای کیفیت مهم‌ترین معیار دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی است


ارتقای کیفیت مهم‌ترین معیار دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی است

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه رشته‌های بین‌رشته‌ای تاکید کرد و ارتقای کیفیت مناسب را مهم‌ترین معیار حوزه علوم پزشکی این دانشگاه دانست.

آقای محسن نفر عصر امروز در نشست شورای علوم پزشکی  دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و بزرگداشت مقام معلم بر جایگاه و نقش بسیار والای شغل مقدس معلمی تاکید و اظهار کرد: شغل مقدس معلمی بین دانشجویان علوم پزشکی از معنویت و صمیمیت بیشتری برخوردار است و این رسالت همه ما را مهم‌تر می‌کند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رسالت معاونت علوم پزشکی، مهم‌ترین معیار این معاونت را ارتقای کیفیت مناسب و پیشرفت به‌سمت توسعه رشته‌های PHD  و تصویب رشته‌هایی که می‌تواند در کنار رشته‌های مادر و با استفاده از امکانات و تجهیزات رشته مادر خود به تصویب برسند، دانست.

وی افزود: توجه به رشته‌های بین‌رشته‌ای نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می‌تواند برای واحدهای دانشگاهی مفید واقع شود. کارآفرینی هم در کنار تصویب رشته‌های کاربردی اهمیت دوچندان دارد به‌گونه‌ای که کارآفرینی سیستم را به سمت سیستمی پایدار سوق خواهد داد.

 نفر با تاکید بر راه‌اندازی کلینیک روان‌شناسی بالینی به طرح آمایش اشاره کرد و گفت: هر دانشگاه رشته‌هایی که قرار است در آن آموزش، پژوهش، تولید علم و تولید سرمایه داشته باشد را بر اساس طرح آمایش اعلام کند تا علاوه بر تصویب در سازمان در نهایت طرح آمایشی در شورای انقلاب فرهنگی نیز مصوب شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، رعایت استانداردها در رشته‌های علوم پزشکی را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که متولی برگزاری رشته‌های علوم پزشکی هستند باید نسبت به رعایت استانداردهای ابلاغی اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

در ادامه روسای واحدهای دانشگاهی و مدیران گروه‌های رشته‌های علوم پزشکی به بیان نظر، پیشنهاد و ارائه طرح‌های خود پرداختند.

آقای محسن نفر به اتفاق  محمدکاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه  آزاد اسلامی استان فارس،  همایون رستگارزاده مدیر منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی و جمال‌الدین الوانی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از بیمارستان شهید بهشتی شیراز و بیمارستان قلب حضرت زهرا(س) بازدید کردند.

حمیدرضا حقیقت رئیس دبیرخانه هیئت امنای استان فارس، رؤسای واحدهای مجری رشته‌های علوم پزشکی،  مدیران گروه‌های آموزشی و استادان رشته‌های علوم پزشکی در نشست شورای علوم پزشکی  دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس که در واحد  شیراز برگزار شد، حضور داشتند.

آدرس کوتاه :

آخرین اخبار