دسترسی سریع
×

برگزاری دومین همایش ملی «مسکن ایرانی» در واحد شیراز

برگزاری دومین همایش ملی «مسکن ایرانی» در واحد شیراز

دومین همایش ملی «مسکن ایرانی» با حضور طیف گسترده‌ای از دانشجویان، استادان، پژوهشگران و مدیران شهری در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا از شیراز، در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر محمدمهدی جباری معاون پژوهش و فناوری واحد شیراز به تشریح اهمیت و نقش مسکن ایرانی و لزوم حفظ هویت ایرانی اسلامی در طراحی مسکن و شهرسازی پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا با بهره گیری بیشتر از پتانسیل علمی اعضای هیأت علمی و فارغ التحصیلان پرورش یافته با این نگرش، این مهم بیشتر در طراحی مسکن و فضاهای شهری مورد توجه قرار گیرد.

دکتر حامد مضطرزاده دبیر علمی همایش هم به ارائه گزارش کاملی در خصوص نحوه فراخوان، داوری و پذیرش مقالات همایش پرداخت و اظهار کرد که از بین مقالات ارسال شده به همایش، حدود پنجاه مقاله مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است.

دکتر زوربخش نایب رئیس دوم نظام مهندسی ساختمان استان فارس، دکتر میرزائیان جلالی از استادان دانشکده هنر و معماری و مهندس فرج زاده معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز هم به بیان نکات مهمی در راستای مسکن ایرانی پرداختند و هرکدام از دیدگاه خود، مهمترین خصوصیات و ویژگی های مسکن ایرانی را بیان کردند.

پروفسور مصطفی بهزادفر رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان یکی از سخنرانان کلیدی در نوبت صبح برنامه همایش با تشریح تاریخچه شکل گیری مسکن در ایران به بیان نظریات و تئوری‌های پیش روی مسکن ایرانی پرداخته و در پایان سخنرانی خود به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داد.

به گزارش آنا، مقالات منتخب همایش در نشست‌های تخصصی مختلف ارائه شد و دانش پژوهان این عرصه به ارائه مقالات علمی و پژوهشی خود پرداختند و در انتهای هر نشست، جمع بندی و تجزیه و تحلیل توسط اعضای کمیته علمی هر نشست ارائه شد و در انتهای برنامه دبیر علمی همایش بیانیه پایانی همایش را که دارای دو محور اصلی تئوریک و اجرایی بود قرائت کرد و راهکارهایی برای دستیابی به الگوی مسکن ایرانی پیشنهاد داد.

این همایش که در چهارکار گروه تخصصی برگزار شده بود در پایان با نظرات مثبت به لحاظ نظم و ارائه مباحث علمی جدید روبه‌رو شد که از این حیث می توان برگزاری آن را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

آدرس کوتاه :